7 lutego, 2017

Sztuka Właściwych Decyzji


„Sztuka Właściwych Decyzji”


Akcja tego monodramu toczy się podczas ostatniej sesji mentoringowej z Adamem i Ewą. Para boryka się z ważną dla nich decyzją życiową. Boją się konsekwencji ewentualnego kryzysu, jaki może wywołać ten wybór… Zgłaszają szereg ważnych życiowo pytań, ale i właściwych dylematów, wynikających z uwarunkowań rodzinnych, popkultury i indoktrynacji ideologicznej…

Inscenizacja niesie istotne przesłanie, o tym, że: każdy – chcąc nie chcąc – wchodzi w rolę decydenta, wyborcy oraz prezydenta, projektu – Moje Życie. Nawet gdy nie jest świadomy, że nasze wybory podlegają dekretacji: swoje – obce. Co jest zatem przedmiotem, a co podmiotem w tym dochodzeniu? Kto jest właścicielem kryteriów i postępu…? W narracji scenicznej pojawia się plejada nieoczywistych pytań, jak również trudnych odpowiedzi i odniesień do mitów, archetypów, w tym scen z życia wziętych, które niczym igła w akupunkturze… wchodzą głęboko, acz terapeutycznie – w punkt. W rolę główną – Mentora Sceny – wciela się doświadczony master mentor, sam autor – Robert Krool.

„…skonstruowana w formie brawurowych dialogów, z bardzo doświadczonymi i wymagającymi ekspertami, narracja – ostra, zwarta i esencjonalna – opisuje nierozerwalne sprzężenie pomiędzy kompetencjami osobistymi/psychologicznymi i zawodowymi.”

Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, autor

  • Reżyseria: Robert Krool.
  • Wsparcie reżyserskie: Magdalena Czarnota.
  • Scenariusz: inspirowany książką Jarka Sikory i Roberta Kroola pt. „Na okruchach uważności…”.

Sztuka Właściwych Decyzji – trzy odsłony barier wewnętrznych człowieka, ca. 70 min.:

1. Fałszywie dodatnie

postrzeganie zjawiska prawidłowym tam, gdzie – zgodnie z uważnością i rzeczywistością – winno być ujemne. To jakby chcieć malować fałsz farbami prawdy…

2. Urojona obfitość

wyrażanie poparcia nadmiarom materialnym. Deformuje i zniewala życiową satysfakcję z aktywów, osiągnięć czy dokonań. Pojawia się zafałszowany obraz sensu życia, który prowadzi do obfitości: zobowiązań, uzależnień, nieobecności, manipulacji…

3. Tytuł do wychodzenia z domu

pretekst, będący presją bądź urojeniem, dla którego podejmujemy się określonego działania. „Tytuł” staje się usprawiedliwieniem wszystkiego, nawet tego, że jesteśmy „w sobie” nieobecni…

 

14 listopada 2018 – godz. 19:00, Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna w Warszawie

 

Bilety indywidualne

„Sztuka Właściwych Decyzji” – 14.11.2018.

cena 140zł

do nabycia na stronach
Teatru Collegium Nobilium:
tcn.at.edu.pl
oraz w kasie Teatru Collegium Nobilium

  • Bilet wstępu na Sztukę Właściwych Decyzji
  • Książka „Na okruchach uważności”

Bilety grupowe

„Sztuka Właściwych Decyzji” – 14.11.2018.

cena uzgadniana indywidualnie

Zapraszamy firmy do zakupu biletów dla Państwa Klientów, Współpracowników, Partnerów i ich rodzin – to użyteczny benefit. Na zamówienie wystawiamy fakturę VAT.

Pakiet Uważność
(minimalne zamówienie – 5 biletów):

  • Bilet wstępu na Sztukę Właściwych Decyzji
  • Książka „Na okruchach uważności”

Zamówienia pakietów prosimy kierować na adres email:fundacja@lifeskills.pl

Sztuka Właściwych Decyzji – Sesja na wyłączność
Istnieje możliwość zamówienia sesji mentoringowej Sztuka Właściwych Decyzji na wyłączność, w przestrzeni Teatru Collegium Nobilium lub innej przestrzeni teatralnej, koncertowej zapewnionej przez Klienta. Warunki organizacji sesji będą ustalane indywidualnie (w tym terminy i miejsce). W sprawie ustalenia szczegółów prosimy o kontakt: fundacja@lifeskills.pl